- Hoşgeldiniz

Online Bilet Destek – BiletDestek.Com

online otobüs uçak biletleri
ucak bileti aramaotobus bileti arama
Online ,otobüs Bileti Al

Havaş Firmasına Şikayet Bildirme

Ana Sayfa » Haberler » Firmalardan Haberler » Havaş Firmasına Şikayet Bildirme

Havaş’ta paydaşlarımız tarafından iletilen geri bildirimlerin toplanması, değerlendirilmesi ve süreç iyileştirme faaliyetlerinin başlatılması amacıyla ISO 10002 standardı ile uyumlu olarak “Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetim Sistemi” oluşturulmuştur. Bu sistemle hedeflediğimiz; tanımladığımız prosedürler çerçevesinde ele aldığımız tüm geri bildirimler ile süreçlerimizde müşteri memnuniyetsizliği yaratan noktaları bulmak ve ortadan kaldırmaktır.

Havaş Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetim Sisteminin temel prensipleri aşağıda sıralanmıştır:

 • Şeffaflık
 • Erişilebilirlik
 • Cevap Verebilirlik
 • Objektiflik
 • Gizlilik
 • Müşteri odaklılık
 • Hesap verebilirlik
 • Sürekli iyileştirme

Havaş şikâyetleri ve diğer geri bildirimleri değerlendirme sürecinde paydaşlarından herhangi bir ücret talep etmez, herhangi bir kazanç sağlamaz. Konu ile ilgili kişisel bilgiler gerekli olduğunda, sadece kuruluş içerisinde ele alınıp değerlendirilmesi sürecinde paylaşılır ve onay verilmeksizin üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Paydaşlarımızın Havaş’a her türde (memnuniyet, şikâyet, bilgi, talep, öneri, başvuru) geri bildirimlerini iletmeleri amacıyla çeşitli iletişim kanalları oluşturulmuştur.

Bize ulaşmak için aşağıda yer alan iletişim kanallarını kullanabilir, Havaş çalışanlarına bildirimde bulunabilirsiniz.

 • www.havas.net web sitesinde yer alan İletişim formunun doldurulup yollanması,
 • T: (+90 212) 465 56 56
 • F: (+90 212) 465 56 00
 • E-Posta: [email protected]
 • Otobüs işletmeleri Danışma Hattı “444 0 487”

Hizmet verdiğimiz Havayolu Şirketleri bildirimleri için özel olarak oluşturulmuş olan [email protected] (İstasyon Kodu) ile iletilebilir.

Havaş’ta geri bildirimlerin, yukarıda belirtilen kanallar aracılığıyla sözlü ve/veya yazılı olarak alınmasından ve Havaş tarafından değerlendirmeye alındığına dair bilgi verilmesinden Müşteri İlişkileri Sorumlusu sorumludur.

Şikâyet ve diğer tüm geri bildirimler Müşteri İlişkileri Sorumlusu tarafından kayıt altına alınarak, aynı gün içinde düzeltici ve/veya önleyici faaliyeti belirlemekten sorumlu ilgili birime yönlendirilir.

Şikâyet alındıktan en fazla 5 saat (mesai saatleri içinde) içerisinde şikâyetin işleme alındığına dair bilgi ulaştırılır. Şikâyet; Havaş web sayfasından yazılı olarak ulaştı ise aynı anda e-posta ile, şikâyet telefon ile ulaştırıldı ise aynı anda telefon ile bildirim yapılır. Mesai saatleri dışında gelen şikâyetler takip eden iş günü içerisinde alınır.

Şikâyetin şikâyetçiden alınmasını takiben; her bir şikâyet ciddiyeti, güvenliğe etkisi, karmaşıklığı, etkisi ve derhal işlem yapılması ihtiyacı veya ihtimali gibi kriterler ışığında değerlendirilerek sınıflandırılır.

Şikâyetlerin kök nedenlerinin araştırılması ve düzeltici faaliyetlerinin başlatılması süreci “Düzeltici Önleyici Faaliyet Prosedürü”ne uygun olarak yapılır. Düzeltici faaliyet hakkında müşteriden mutabakat onayı alındıktan sonra statü “Mutabakat Sağlandı” olarak belirlenir. Devamında anlaşma sağlanan faaliyet gerçekleştirilir. Her koşulda müşteri şikâyeti, makul olan tüm çözüm yöntemleri tükenene ya da müşteri memnuniyeti sağlanana kadar takip edilir.​​​​​

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ POLİTİKAMIZ

Yer hizmetleri sektöründe yeniliklerin öncüsü şirket olarak müşterilerimizin isteklerini yerine getirirken açık, şeffaf, hızlı, güven verici ve müşteri odaklı olmayı taahhüt ederiz.

Sürdürülebilir hizmet kalitesi anlayışımızla ele aldığımız her bir memnuniyetsizliği sürekli gelişimimiz için “ödül” kabul eder; objektif, adil, dikkatli, gizli bir şekilde inceler ve çözüm sunarız.

Müşteri odaklılık yaklaşımımız, bütün müşteri memnuniyetsizliklerinin çözülmesi ilkesi üzerine kurulmuştur. Bu ilkeye paralel olarak; memnuniyetsizliklerin tekrarının önlenmesi için gerekli iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirmeyi, iş süreçlerimizi müşterimizin beklentilerine cevap verecek şekilde iyileştirmeyi ve bu beklentilere cevap verecek hizmetler geliştirmeyi taahhüt ederiz.

Havaş İş Başvurusu, Havaş İş Başvuru Formu
Havaş Adnan Menderes Havaalanı Aydın Servisleri
kez okunmuş.

YORUMLAR

MedyaSinerji