- Hoşgeldiniz

Online Bilet Destek – BiletDestek.Com

online otobüs uçak biletleri
ucak bileti aramaotobus bileti arama

FİRMADAN HABERLER

OTOBÜS - UÇAK FİRMALARI

HABERLER

GEZİ REHBERİ

Online ,otobüs Bileti Al

Anadolujet Uçak Firması

Adres : Kentpark İş Merkezi AnadoluJet Ofisleri Eskişehir Yolu 7. km. No: 164 Kat: 4 Çankaya/ANKARA

Telefon : +90 312 590 19 19

Telefon 2 : -

Faks : +90 312 219 94 31 - 35

[email protected]

http://www.anadolujet.com/

AnadoluJet Hakkında

1. Niçin AnadoluJet diye ayrı bir marka oluşturulmuştur?
AnadoluJet marka yönetimi,  uçak bakımı, uçuş güvenliği, taşıma yükümlülükleri gibi tüm unsurlarıyla Türk Hava Yolları sorumluluğu ve güvencesi altındadır. Uçuş emniyeti ve uçak bakım kalitesi bire bir Türk Hava Yolları standartlarında uygulanmaktadır. AnadoluJet yolcuya sunulan ilave servislerin basitleştirilmesi veya azaltılması suretiyle elde edilen maliyet avantajının bilet ücretlerine yansıtılması, böylece daha geniş halk kitlesinin hava ulaşım hizmetinden istifade edebilmesine imkan tanıyan bir markadır.  


2. Koltuk araları niçin dar?
Tüm düşük maliyetli havayollarının yaptığı gibi AnadoluJet uçak koltukları sıklaştırılarak, kapasite % 10 oranında arttırılmıştır. Bu suretle koltuk başına düşen ortalama maliyet düşürülerek, yolcularımıza daha ucuz bilet sunma imkanı sağlanmıştır.


3. Neden sadece su ve kek ikram ediliyor?
İkram servisinin  sadeleştirilmesinin, bilet ücretlerini cazip kılan  2 önemli etkisi söz konusudur;

İkram tedarik ve servis maliyetlerini düşürmektedir.
İkramın, ardışık  sefer yolcularının tamamı  için tek celsede yüklenebilmesi sayesinde  uçağın daha hızlı çevrilmesine dolayısıyla uçağın gün içinde daha fazla sefer yapmasına yardımcı olmaktadır.4. Niçin AnadoluJet business class servisi vermemektedir?
Ankara hatlarında business class talebin düşük olması sebebiyle verilen hizmetin maliyeti karşılanamamıştır.

1.Nasıl rezervasyon yapabilirim?

www.anadolujet.com.tr ve/veya www.anadolujet.com.tr adreslerinden web sitemize girerek online hizmetler menüsünden Online Bilet seçeneğini seçerek rezervasyon işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

2.Web siteniz aracılığı ile online rezervasyon yaparken, koltuk seçimimi nasıl yapabilirim?

Şuan için web sitemizden koltuk seçimi yapılamamaktadır. Ancak THY ofislerinden veya 444 2 538 no’lu çağrı merkezi’ni arayarak koltuk rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

3.AnadoluJet uçuşta değişiklik veya uçak tipinde değişiklik yaptığında ayırmış olduğum koltuk numarası yine de geçerli olur mu?

Eğer uçuşunuzda değişiklik yapılırsa bundan haberdar edileceksiniz ve sizin için önceki koltuk seçiminize çok yakın bir koltuk seçimi yapılacaktır.

4.Web siteniz aracılığıyla rezervasyon detaylarımı görüntüleyebilir miyim?

Rezervasyonlarım seçeneğinden web sitemiz aracılığı ile yarattığımız rezervasyonunuzun detaylarına ulaşabilirsiniz.

5. Seyahat acentesinden bir bilet aldım. Rezervasyonumu web sitenizden görebilir miyim?

Hayır. Sadece web sitemiz aracılığıyla yapılan rezervasyonlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

6. Web siteniz aracılığı ile yedek rezervasyon yapabilir miyim?

Web sitemiz aracılığıyla uçuşa yedek yazılmak mümkün değildir. Ancak THY ofislerinden veya 444 2 538 no’lu Çağrı Merkezi’ni arayarak yedek kayıt yaptırabilirsiniz.

7. Rezervasyonumu teyit etmem gerekir mi?

Uçuş noktasına bağlı olarak gerekebilir. Rezervasyonunuzu yaparken yer durumu ekranının hemen altında yer alan “teyit gerektirir” notunu kontrol ediniz.

8. Online olarak teyit yaptırabilir miyim?

Evet. Web sitemizin online bilet sayfalarında bulunan Rekonfirmasyon linki aracılığı ile web sitemizden satın almış olduğunuz biletinizde yer alan uçuşunuzu, uçuşa 72 saat kaladan itibaren teyit ettirebilirsiniz.

9. Kapandı ne anlama gelmektedir?

Uçuşun online rezervasyona kapanmış olması anlamına gelmektedir.

10. AnadoluJet web sitesinde yaptığım bir rezervasyonda yine AnadoluJet web sitesinde değişiklik yapabilir miyim?

Hayır. Rezervasyon değişiklikleri için lütfen 444 2 538 no’lu Çağrı Merkezi’mizi arayınız.

11. Bilet ücreti kredi kartımdan hemen çekilecek mi?
Rezervasyon detaylarınızın Konfirmasyon ekranında onaylanmasının ardından kredi kartınızdan bilet ücreti tahsil edilecektir.

12. Web siteniz aracılığıyla rezervasyon yapmaya çalışıyorum ancak kredi kartım kabul edilmiyor. Neden?

Limit yetersizliği, yanlış kart numarası, son kullanma tarihinde hata vb. gibi çeşitli nedenleri olabilir. Lütfen bu durumda, [email protected] adresine kredi kartınızın reddi ile ilgili bilgi almak üzere bir e-posta gönderiniz.Sayfa başı

13. Online rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

İlk uçuşunuzun kalkış saati geçmişse lütfen, yerel ISSC Internet Satış Servis Merkezi’ ne veya seyahatinizin başladığı Havaalanında bulunan yerel ‘Bilet Satış Kontuarı’na başvurunuz. Lokal ISSC telefon numaralarını online bilet sayfalarında yer alan BİZİ ARAYIN butonundan elde edebilirsiniz. Rezervasyonunuzun iptal işlemleri biletinizin ücret kuralları dikkate alınarak yapılacaktır.

OFİSTE BİLETLEME(TBO) SEÇENEĞİ TERCİH EDİLEN REZERVASYONLARIN İPTALİ:

Web sitesinde bulunan “Rezervasyonu İptal Et” tuşu ile internet üzerinden yaratmış olduğunuz rezervasyonunuzu ( HENÜZ BİLET DÜZENLENMEMİŞSE ) iptal edebilirsiniz. Web sitesindeki “Rezervasyonu İptal Et”” tuşuna bastığınız anda, ilgili rezervasyondaki tüm yolcuların uçuşları iptal edilir. İptal talebinin sonucu ile ilgili bir mesaj, sistem tarafından e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca, iptal işleminizi Internet Satış Servis Merkezi’ ne, çağrı Merkezi’ ne ve THY Satış Ofisleri’ ne başvurarak da gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten yaptığınız rezervasyon üzerinde sonradan Türk Hava Yolları web sayfasından değişiklik yapmanız mümkün değildir. Değişiklik yapmak istediğiniz takdirde internet üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonu tümü ile iptal edip, yeni bir rezervasyon yaratmalı, Internet Satış Servis Merkezi’ ne, Çağrı Merkezi’ ne ya da THY Satış Ofisleri’ ne başvurmalısınız.

14. Web siteniz aracılığı ile ücret kurallarını nasıl görüntüleyebilirim?

Ücretlendirme sayfasında, hemen ücret detaylarının altında ücret notuna ait bir link bulacaksınız. Bu linke tıklayarak size verilmiş olan ücretin önemli noktalarını açıklayan ücret notlarını görüntüleyebilirsiniz.

15. Ücret kurallarında anlamadığım bir yer olursa nereyi arayabilirim?

Satış Ofislerini ya da 444 2 538 no’lu Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.

16. İstediğim uçuşa ait tüm ücretleri online olarak görebilir miyim?
Seçmiş olduğunuz uçuşa ait ücretleri web sitemizin ikinci adımında görebilirsiniz.

Sayfa başı

17. AnadoluJet  web sitesinde online rezervasyon yapıp biletimi daha sonra satın alabilir miyim?

Ofiste Biletleme seçeneğini seçerek biletinizi sistemin belirleyeceği bir tarihe kadar web sitemizde bulunan öde ve uç linkinden yada 444 2  538 no’lu Cağrı Mekezimizden alabilirsiniz.

18. Online rezervasyon yaparken indirimli ücretlerden yararlanabilir miyim?

İndirimli ücrete ait sınıfta yer olmasına bağlı olarak yararlanabilirsiniz.

19. Neden Promosyonel ücretten bilet almak için yer bulamıyorum?

Promosyonel ücretlere de diğer ücretler gibi belirli sayıda koltuk ayrılmaktadır. Ayrılan koltuklar dolduğunda promosyonel ücretten yer alamazsınız ancak daha yüksek bir ücretten yer alabilirsiniz.

20. AnadoluJet sitesinden iade edilebilir bir bilet satın aldım. İademi nasıl alabilirim?

İadeniz almış olduğunuz bilet ücretinin ücret notuna göre yapılacaktır. İade için lütfen en yakın THY satış ofisine biletinizle birlikte başvurunuz.

21. Web sitenizde kredi kartı bilgilerimi girmeden uçuşta yer olup olmadığını ve ücreti öğrenebilir miyim?

Web sitemizin 3. adımında ücret ve yer durumunu öğrenebilirsiniz.

22. Web sitenizde rezervasyon esnasında gördüğüm ücret ile bileti satın almak için ofise başvurduğumda verilen ücret arasında fark olabilir mi?

Ofiste Biletleme seçeneği seçilerek bilet ücreti online rezervasyon sırasında ödenmemiş olan rezervasyonlar yalnızca yolculuğun başladığı yerde geçerli olduklarından değişiklik gösterebilirler. Söz konusu problem ile karşılaşmamak için lütfen ödeme ve biletleme işlemlerinizi  web sitemizden Öde ve Uç linkini kullanarak yapınız.

Sayfa başı

23. Bir uçuşa ne kadar öncesinden online rezervasyon yapabilirim?

İlk Uçuşa en az 4 saat en fazla 40 gün kala online  rezervasyon yapıyorsanız, biletinizi  web sitemizde bulunanöde ve uç linkinden , 444 2 538 nolu Çağrı Merkezimizden veya herhangi bir THY satış ofisinden ,alabilirsiniz

24. Web sitenizde ödeme yaparken hangi kredi kartlarını kullanabilirim?

Web sitemizde ödeme yaparken sadece Master ve Visa Card kullanılmaktadır. American Express, JCB, Air Travel Card-UATP-, Prestige, Discover Card gibi kredi kartlarınızı kullanmak istiyorsanız web sitemizde sadece rezervasyon yapıp ofiste biletleme seçeneğini seçip, ofise gidip ödemenizi dilediğiniz kredi kartıyla yapabilirsiniz. (Mümkün olan yerlerde)

25. Başkası bileti benim yerime alabilir mi?

Detaylı bilgi için tıklayınız ya da 444 2 538 no’lu Çağrı Merkezi’mizi arayınız.

26. EFT/HAVALE İLE ODEME

Ödemesi EFT/HAVALE aracılığı ile yapılacak olan rezervasyon kayıtlarının ilk segmentinin uçuş tarihi, rezervasyonun yapıldığı andan itibaren 2 is günü+5 gün sonrası ila 355 gün arasında olabilir. Sadece Türkiye çıkışlı uçuşların ödemesi EFT/HAVALE aracılığı ile yapılabilir. Ödeme işlemleri EFT/HAVALE aracılığı ile yapılacak olan PNR’lara rezervasyon yapılan günden sonraki ikinci is günü saat 15:55”e kadar opsiyon suresi verilir. EFT/HAVALE işlemleri Türkiye sınırlarında bulunan bankalar arasında yapılmalıdır. EFT/HAVALE işlemleri, verilen opsiyon suresi içinde toplam ödeme miktarı Ödeme/Onaylama sayfasında belirtilen “EFT/HAVALE kodu” ile birlikte THY hesabına ulaştırılarak sonlandırılmalıdır. Bilet ücretinin THY kayıtlarından THY hesabına ulaştığının tespitinden sonra, bilet elektronik bilet olarak düzenlenir. EFT/HAVALE uygulamalarının her bankada farklılık gösterebileceği dikkate alınarak; iptal/iade işlemleri THY kayıtlarına islenerek mümkün olan en kısa surede tamamlanacaktır. Resmi tatillerde Banka hizmet vermediğinden web sitesi aracılığı ile yapılan satın alma işlemlerinde ödeme seçeneği olarak EFT/HAVALE kullanılamaz. Yolcu, satın aldığı bilet ücretinin verilen opsiyon suresi içinde THY’nin hesabına ulaştırılmasından sorumludur. EFT/HAVALE işlemlerinde bankacılık sistem ve uygulamalarından doğabilecek gecikmeler ile diğer hiçbir aksaklıktan (eksik/fazla EFT/HAVALE tutarı, havale limiti, gişeden havale kuralları ve bunlarla sinirli olmaksızın her tur aksaklık) THY sorumlu değildir. İhtilaf halinde THY kayıtları kesin delil olacaktır.Sayfa başı

27. Nasıl online ücretsiz bilet rezervasyonu yapabilirim?

www.anadolujet.com.tr adresinden THY web sitesine girdikten sonra online hizmetler menüsünden Bilet seçeneğini seçerek rezervasyon işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz Refakatçi bilet ve upgrade ödül rezervasyonları bu uygulama dışında olup, söz konusu ödül rezervasyonlarını 444 2 538 no’lu rezervasyon çağrı merkezimizden yaptırabilirsiniz.

28. THY uçuşta değişiklik veya uçak tipinde değişiklik yaptığında ayırmış olduğum koltuk numarası yine de geçerli olur mu?

Eğer uçuşunuzda değişiklik yapılırsa bundan haberdar edileceksiniz ve sizin için önceki koltuk seçiminize çok yakin bir koltuk secimi yapılacaktır.

29. Web siteniz aracılığı ile yedek rezervasyon yapabilir miyim?

Web sitemiz aracılığıyla uçuşa yedek yazılmak mümkün değildir. Ancak THY ofislerinden veya 444 2 538 no’lu Çağrı Merkezi’ni arayarak yedek kayıt yaptırabilirsiniz.

30. Eğer rezervasyon yapmak istediğim tarih için yer yoksa sistem başka bir tarih önerecek mi?

AnadoluJet’in dolu direkt uçuşları için alternatif olarak müsait ilk altı uçuş verilmektedir. Ancak kendiniz de yer durumu ekranının altında yer alan bir önceki ve bir sonraki gün butonlarını kullanarak alternatif uçuşları arayabilirsiniz.

31. AnadoluJet web sitesinde yaptığım bir ücretsiz bilet rezervasyonunda yine AnadoluJet web sitesinde değişiklik yapabilir miyim?

Hayır. Rezervasyon değişiklikleri için lütfen 444 2 538 no’lu Çağrı Merkezi’mizi arayınız

32. Hangi noktalara ödül  bilet rezervasyonu yaptırabilirim?

Ödül bilet rezervasyonu yapılabilen yerler için lütfen tıklayınız.Sayfa başı

33. Talep ettiğim ödül bilet mil değeri Miles&Smiles üyelik hesabımdan hemen düşülecek mi?

Sadece reezrvasyon yapmanız durumunda ancak Biletleme gerçekleştiği anda hesabınızdan mil düşümü olacaktır. Biletleme gerçekleştiğinde mil düşümü gerçekleşir

34. Kredi Kartım yoksa yine de web sitenizde online ücretsiz bilet rezervasyonu yapabilir miyim?

Kredi kartınızın olmaması durumunda Sadece Rezervasyon seçeneğini seçerek Rezervasyon yapıp Satış Ofislerinde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz

35. Online ücretsiz bilet rezervasyonu yaparken başka birisinin kredi kartını kullanabilir miyim?

Kredi kartı sahibi rezervasyonunuzdaki yolculardan biri olmalıdır

36. Web sitenizden kendimden başka kişiler için de ücretsiz bilet alabilir miyim?

Hesabından mil düşülecek Miles&Smiles üyesinin de seyahat etmesi şartıyla en fazla toplam 5 kişi için online ücretsiz bilet rezervasyonu yapabilirsiniz.

37. Online ücretsiz bilet rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

OFİSTE BİLETLEME(TBO) SEÇENEĞİ TERCİH EDİLEN REZERVASYONLARIN İPTALİ: Web sitesinde bulunan “Rezervasyonu iptal Et” tuşu ile internet üzerinden yaratmış olduğunuz rezervasyonunuzu ( HENUZ BILET DUZENLENMEMISSE ) iptal edebilirsiniz. Web sitesindeki “Rezervasyonu iptal Et” tuşuna bastığınız anda, ilgili rezervasyondaki tüm yolcuların uçuşları iptal edilir. İptal talebinin sonucu ile ilgili bir mesaj, sistem tarafından e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca, iptal işleminizi AnadoluJet’e, Çağrı Merkezi’ ne ve THY Satış Ofisleri’ne başvurarak da gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten yaptığınız rezervasyon üzerinde sonradan Türk Hava Yolları web sayfasından değişiklik yapmanız mümkün değildir. Değişiklik yapmak istediğiniz takdirde internet üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonu tümü ile iptal edip, yeni bir rezervasyon yaratmalı, Internet Satış Servis Merkezi’ ne, Çağrı Merkezi’ ne ya da THY Satış Ofisleri’ ne başvurmalısınız. HAVAALANINDA BILETLEME (TOD) TERCIH EDILEN REZERVASYONLARIN IPTALI No-Show olmamış ücretsiz biletler düzenlendikten sonra, biletin geçerliliği suresince işlem basına aşağıda belirtilen ek ücret alınarak yalnızca uçuş saatleri ve tarihlerinde değişiklik yapılabilir .” İç hat: 30 Euro, Dış hat: 40 Euro. Uçuş parkurunda herhangi bir değişikliğe izin verilmez. No-Show durumunda uçuş saatlerinde ve tarihlerinde iç hat biletinde 40 Euro, dış hat biletinde 85 Euro karşılığı değişiklik yapılabilir. Mil iadesi: Hiçbir kuponunu kullanmadığınız ücretsiz biletlerinizi üyelik hesabınıza iç hat biletinde 30 Euro, dış hat biletinde 40 Euro ödemeniz şartıyla geri kaydettirmeniz mümkündür. No-Show durumunda ise iç hat biletinde 40 Euro, dış hat biletinde 85 Euro karşılığı mil iadesi yapılır.”Geri kaydedilen miller ilk kayıt tarihi itibariyle geçerliliklerini korurlar. Havaalanı vergileri normal iade prosedürüne tabidir. Yolculuk planında yapılan değişiklikler ve mil iadesi işlemleriniz için Türk Hava Yolları satış ofislerimize MILES&SMILES üyelik kartınız ile başvurmanız gereklidir. Seyahat acenteleri bu işlemi yapmaya yetkili değildir. Bilet işlemleri için alınacak ücretler: Yolculuk planında yapılacak değişiklikleri ve mil iadesi işlemlerinizi Türk Hava Yolları Satış Ofislerimizde yaptırabilirsiniz. Seyahat acenteleri, bu işlemleri yapmaya yetkili değildir.Sayfa başı

38. Kısıtlı yer kapasiteli ve yer garantili mil değerleri ne demektir?

Kısıtlı yer kapasiteli mil değerleri program başlangıcından itibaren uygulanan mil değerlerini kapsamakta olup, uçakta ilgili sınıfta yer olduğu surece kullanılabilen mil değerleridir. Yer garantili mil değerleri ise, ücretli yolcu yer bulabildiği surece kullanabileceğiniz mil değerlerini kapsamaktadır. Ayrıntılı bilgi için www.tkmilesandmiles.com

39. Miles&Smiles ücretsiz bilet mil değerlerini nasıl öğrenebilirim?

444 2 538 no’lu telefondan Miles&Smiles çağrı merkezini arayabilir ya da www.tkmilesandmiles.com adresli web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

40. Web sitenizden rezervasyonumu gidiş dönüş olarak yapabilir miyim?

Online bilet bölümünde rezervasyon yaparken gidiş-dönüş seçeneğini seçerek rezervasyonunuzu gidiş-dönüş olarak yapabilirsiniz.

41. AnadoluJet web sitesinde online ödül bilet rezervasyonu yapıp biletimi daha sonra satın alabilir miyim?

Ofiste Biletleme seçeneğini seçerek biletinizi sistemin belirleyeceği bir tarihe kadar web sitemizde bulunan Öde ve Uç linkinden yada 444 2  538 no’lu Cağrı Mekezimizden alabilirsiniz

42. Web sitenizde kredi kartı bilgilerimi girmeden uçuşta yer olup olmadığını ve mil değerini öğrenebilir miyim?

Siteyi üçüncü sayfaya kadar izleyip mil değeri ve yer durumunu öğrenebilirsiniz.

43. Web sitenizde online ücretsiz bilet rezervasyonu yaparak yer ayırdıysam biletimi almak için  herhangi bir belge getirmem gerekir mi?

Satış ofisinde biletleme seçeneği için Miles&Smiles üyelik kartı, geçerli bir kimlik kartı ve imzalı dilekçenizin bilet düzenlenirken ibraz edilmesi gereklidir.

Sayfa başı

44. Web sitenizdeonline bilet veya ödül bileti rezervasyonu yaptığımda, rezervasyonum en fazla kaç uçuş içerebilir?

Online rezervasyon en çok 6 uçuş segmenti içerebilir.

45. En fazla kaç kişiye ödül bilet rezervasyonu yapılabilir?

Hesabından mil düşülecek Miles&Smiles üyesi de dahil olmak üzere en fazla 5 kişi için online ücretsiz bilet rezervasyonu yapabilirsiniz

46. Online ödül bilet işlemleri sırasında internette numarasını girmiş olduğum kredi kartını satış ofisinde ibraz edemezsem bir sorunla karsılaşır mıyım?

Numarasını internet sitesinde girmiş olduğunuz kredi kartını satış ofisinde bilet teslimatı yapılırken ibraz edememeniz durumunda, iç hat uçuşlarında son 1 saat içine girilmişse NOSHOW ceza ücreti tahsil edilecektir, aksi takdirde sadece mil iade cezası tahsil edilecek ve miller iade edilecektir.

47. Web sitenizde rezervasyon yaptığımda, rezervasyonum en fazla kaç uçuş içerebilir?

Online rezervasyon en çok 6 uçuş segmenti içerebilir

48. En fazla kaç kişiye kadar online rezervasyon yapılabilir?
Toplam (yetişkin+çocuk)4 kişiye kadar rezervasyon yapılabilmektedir. Bebek sayısı yetişkin sayısına eşit olabilir ama daha fazla olamaz.

Havaalanları - Havalimanları
Sunexpress Uçak Firması
kez okunmuş.
Resim 1
Resim 2
Resim 3
Resim 4
Resim 5
Resim 6
Resim 1 Resim 2 Resim 3 Resim 4 Resim 5 Resim 6

Firma Harita Bilgisi

MedyaSinerji