- Hoşgeldiniz

Online Bilet Destek – BiletDestek.Com

Sitemizde Toplam 19 Firma, 615 Haber, 112 Sefer ve 497 Şube Bulunuyor.

online otobüs uçak biletleri
ucak bileti aramaotobus bileti arama
Online ,otobüs Bileti Al

En Lüks 10 Tatil Bölgesi

Ana Sayfa » Haberler » Firmalardan Haberler » En Lüks 10 Tatil Bölgesi

Şüphesiz dünyada sayısız doğal güzellik var. Daha bizlerin de kendi yaşadığımız coğrafyada göremediğimiz binlerce yerin olduğuna eminim. Özellikle doğanın kalbinde saklı yerler, doğayla baş başa kalmanıza yardımcı olur ve stresten uzak bir ortamda huzurla dinlenmemizi sağlar. Tabi ki her ülke, kendi büyülü doğal güzelliklerine sahiptir. Bu listede de dünyanın farklı yerlerinden, belki ilk kez göreceğiniz muhteşem güzellikler yerler almaktadır.

Dünyanın 7 harikasının yanında, birçok ülkede şaheser niteliğinde güzellikler mevcut. Dünya harikalarını belki de bir çırpıda sayabilirsiniz. Ama listemizde bulunan yerlerin çoğu keşfedilmeyi bekliyor. Bana kalırsa da bunu sonuna kadar hak ediyorlar. Sizler çıkacağınız bir tatilden ne beklersiniz? Aslında seçiminiz bu soruyla doğru orantılı. Ama aradığınız doğayla baş başa bir görsel şölense, buradaki bölgeler tam size göre. Dilerseniz hep birlikte listemizde bulunan eşsiz güzellikteki tatil bölgelerine göz atalım.

İşte karşınızda eşsiz güzelliğiyle en lüks 10 tatil bölgesi:

10Ten Peaks Vadisi – Alberta/Kanada

10-peaks-vadisi-alberta-kanada

 

Dağlarla çevrili bu ortam ziyaretçilerine görsel bir şölen sunar. Kanada Alberta’da bulunan Ten Peaks Vadisi, olağanüstü bir zirvede inanılmaz bir ortamdadır. 3.051 metre yükseklikteki Perren Dağı en alçak, 3.424 kilometre yüksekliğindeki Deltaform Dağı en yüksek dağdır. Banff Ulusal Parkı’nı çevreleyen bu 10 dağ, Moraine Gölü’ne bakmaktadır.

9Aşk Tüneli – Kleven/Ukrayna

dunyanin-en-ilginc-yerleri13

 

Ukrayna Kleven’de bulunan Aşk Tüneli dünyanın en romantik yerlerinden biri olarak kabul edilir. Fakat çok az kişi onun varlığından haberdar. Bu mekanın arkasındaki tarih bilinmiyor. Ancak dolaşmış ağaçların verdiği akustik ortam, kesinlikle aşıklara sıcak bir kucaklama sunuyor.

8Simpson Çölü – Avustralya

simpson-colu-avustralya

 

Doğadaki güzellik, sadece mavi ve yeşil ile olmak zorunda değil. Güneşle kavrulan bir yer de size en derin güzellikleri sunabilir. Simpson Çölü’ndeki kum tepelerinde gökyüzünü gerçekten küçük hissedeceksiniz. Görsel güzelliklerle dolu büyük bir dünyada yaşıyoruz. Buradaki kum denizi ise uzun paralel kum tepeleri rekorunu elinde bulundurmaktadır. Bu tepelerin en büyüğü ve en ünlüsü genellikle “Big Red” olarak da bilinen Nappanerica’dır. Yüksekliği ise 40 metreye kadar ulaşır.

7Terkedilmiş Kale – Black Forest/Almanya

terkedilmis-kale-black-forest-almanya

 

15. yüzyıl civarlarında yapılmış bu güzel terk edilmiş manastır pek çok sırrı içinde barındırır. Mimari ise Black Forest’ı çevreleyen büyülü bir parçadır. Bu orman keşfedilmeyi bekleyen birçok güzel yere sahip. Kış veya yaz olsun, zengin Black Forest pek çok yönden nefes kesici olabilir.

6Sualtı Heykel Parkı – Cancun/Meksika

sualti-heykel-parki-cancun-meksika

 

Suyu, dalış keyfini ve sanatı seviyorsanız, burası tam size göre. Jason de Caires Taylor, mevcut doğal resifleri kullanarak sualtı ormanı oluşturdu. Sualtı habitatları yüksek trafik, deniz kirliliği, aşırı avlanma ile canlıların doğal yaşamlarına zarar vermiştir. Heykel parkı bu resiflere bir mola vermek ve çarpıcı bir sualtı yaşamını sunmanın yanı sıra, doğal yeniden doğumu sunmak için tasarlanmıştır.

5Xilitla – Surreal Bahçeleri Las Pozas/Meksika

xilitla-surreal-bahceleri-las-pozas-meksika

 

İnanılmaz ürkütücü görünüyor olsa da burası Dünya’nın büyüsü ile doludur. İnsanoğlu bu bahçeyi tabiattan ödünç alarak tasarladı. Bu bahçe Edward James tarafından inşa edilmiştir. Gerçekten bahçe, masalların sayfasından alıntı yapılmış gibi görünmektedir.

4Plitvice Gölü Ulusal Parkı – Hırvatistan

plitvice-golu-ulusal-parki-hirvatistan

 

Burası bir Milli Park. Güneydoğu Avrupa’nın en eski ve Hırvatistan’ın en büyük ulusal parkı olarak kabul edilir. Bu devasa parkın güzelliği 16 göl, Croati dağlık bölgesi aracılığıyla oluşan muhteşem şelaleler ile tamamlanıyor.

3Sognefjord – Norveç

sognefjord-norvec

 

Sognefjord Norveç’in en uzun, dünyanın 2. en uzun halicidir. Dağlık zirveleri gökyüzüne doğru ulaşır ve dünyanın en güzeli olarak kabul edilir. Bu sihirli ortamı görmek için burayı ziyaret etmek zorundasınız. Ortam ise kesinlikle pişman olmayacağınız bir akustiğe sahiptir.

2Namaqualand – Güney Afrika

namaqualand-guney-afrika

Güney Afrika’da bulunan bu arazinin büyük kısmı kuraktır. Fakat bir bölümünü yılın belli zamanlarında muhteşem güzellikteki çiçekler kaplar. Ressamın tablosundan çıkmışçasına bir görsel şölen sunar.

1Red Beach – Panjin/Çin

red-beach-panjin-cin

Güzelliğin başka bir seviyeye ulaştığı Red Beach, mükemmel bir yerdir. Panjin City’den 30 kilometre uzaklıkta olan bu başyapıt, kırmızı otlar ile bürünmüştür. Bahar mevsiminde bu ot, yaza kadar güzel bir yeşil olarak gelişir. Quebec, Kanada ve Vermont’da bulunan akça ağacın sonbahardaki yaprakları gibi alevli kırmızıya döner. Burası teknik olarak turistik olmasına rağmen, çok az kişi buranın varlığını biliyor.

Güzellikleriyle görsel bir şölen sunan dünyanın saklı cennetlerine birlikte göz attık. Tabiatın insanlara ne kadar cömert davrandığı aşikar. Ülkemizde de her bölgenin hatta her şehrin kendine özel bir hazinesi var. Burada önemli olan bu hazinelere sahip çıkabilmek diye düşünüyorum, siz ne dersiniz?

Ucuz Ama Güzel Bir Tatil Yapmak için 10 Tavsiye
Pegasus Otopark İstanbul Sabiha gökçen, Ankara, İzmir Ekopark Ücretleri
kez okunmuş.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
MedyaSinerji