- Hoşgeldiniz

Online Bilet Destek – BiletDestek.Com

Sitemizde Toplam 19 Firma, 615 Haber, 112 Sefer ve 497 Şube Bulunuyor.

online otobüs uçak biletleri
ucak bileti aramaotobus bileti arama
Online ,otobüs Bileti Al

Ucuz Ama Güzel Bir Tatil Yapmak için 10 Tavsiye

Ana Sayfa » Haberler » Firmalardan Haberler » Ucuz Ama Güzel Bir Tatil Yapmak için 10 Tavsiye

Tatil mevsimi geldi çattı. Peki, siz hazırlığınızı ve tatil planınızı yaptınız mı? Eğer tatil planınızı henüz yapmadıysanız, biraz geç kaldığınızı söyleyebilirim. Elbette bu ekonomik bir tatil için geçerli. Tatil için ne kadar para ayırdığınızı sizin için önemli değilse, zaten bu başlığı okuyor olmazdınız!

Ucuz ama güzel bir tatil yapmak istiyorsanız, birazdan bahsedeceklerim ilginizi çekecektir. Belki bu yıl için biraz geç kalmış olabilirsiniz; ama gelecek tatiller için uygulayabileceğiniz iyi yöntemler var. Sürekli olarak yabancıların bizlerden daha iyi tatil yaptığından şikayet ederiz ve bu şikayetler, ülkenin geçim sıkıntılarına, hayat pahalılığına kadar uzar gider. Ama hatanın, biraz da sizde olduğunu bilmeniz gerekiyor. Çünkü yabancıların birçoğunun tatil planlarını en az 6 ay önceden yaptıkları biliniyor. Bu noktada da erken rezervasyon fırsatlarından, tur avantajlarından yararlanarak güzel bir tatil yapıyorlar.

Ekonomik tatil yapmak için birikim yapmaktır. Eğer geç kalmışsanız, ucuz bir tatilin yolunu aramalısınız.Tatilinizi ucuza getirmek istiyorsanız, erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirmek en mantıklısı gelir. Ama bu noktada atladığınız bir konu var; tatil için yapmadığınız birikim! Eğer tatili düşünerek bir birikim yapmış olsaydınız, gönlünüzce tatil yapmanın tadını çıkartırdınız. Şimdi sizlerle ucuz ama güzel bir tatil yapmak için birkaç tavsiye paylaşmak istiyorum. Bu tavsiyelere uyarak, iyi bir tatil yapma şansı yakalayabilirsiniz.

1- Tatil için Para Biriktirmek

Kış ayı sizi bezdirmeye başladığı zaman yaz tatilini düşünerek kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Ama boş hayaller yerine tatil için birikim yapmaya başlayarak daha gerçekçi bir hayalin peşinden gidebilirsiniz. Yaptığınız tatilin faturasını ağır ödemek istemiyorsanız, yılbaşı geldiğinde bir köşeye para koymaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde bir tatilin parasını rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Ayrıca ekonomi – finans konularında biraz bilgi sahibi olarak birikiminizi yatırımla değerlendirip, daha büyük kazançla lüks bir tatil bile yapabilirsiniz.

2-Tatile Gitmeden İyice Araştırın

Tatil fırsatlarının yayınlandığı birçok site günümüzde mevcut. Bu siteleri ziyaret ederek en uygun tatil fırsatını bulabilirsiniz. Çeşitli kampanyalar ve erken rezervasyon fırsatları ile son derece lüks bir tatile kavuşabilirsiniz. Yurt içi veya yurt dışını bu şekilde çok daha ucuza gezebilirsiniz. Özellikle yurt dışı tatil planınız varsa, bu sitelerden faydalanmak en mantıklısı olacaktır. Çünkü bu siteler yardımıyla gitmek istediğiniz yerle ilgili bilgi sahibi olarak daha bilinçli ve sorunsuz bir tatil yapabilirsiniz.

3-Sosyal Hizmet Tatilleri

Özellikle gençler için en iyi tatil fırsatlarından birisi, sosyal hizmet tatilleridir. Tatile mi, çalışmaya mı gidiyoruz demeyin; çünkü öyle iyi seçenekler var ki, son derece deşarj olacağınız sosyal hizmet tatilleri bulabilirsiniz. Birçok insanla tanışma ve dayanışma içinde eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde işleyen kamp ve çiftlik alanları bulunuyor. Burada biraz bahçe işleriyle ilgilenmek, bütün stresinizi atmanıza yardımcı olabilir. Bu tarz tatiller, son derece ucuza mal olmaktadır. Yemek ve konaklama karşılığında birkaç iş yaparak bedava bir tatil yapabilirsiniz. Aynı zamanda ön yargılarınızdan kurtulduğunuz zaman unutulmaz bir tatil geçireceğinizi de unutmayın.

4-Ulaşımı Ucuza Getirmek

Daha tatile başlamadan paranızın büyük çoğunluğunu ulaşıma verirsiniz. Ama ulaşım bedellerini de minimuma indirme fırsatı bulabilirsiniz. Uçak biletinizi erken alırsanız, fırsat ve kampanyalardan faydalanarak daha ucuza alabilirsiniz. Aynı şekilde gidiş – dönüş biletlerin daha uygun olduğu bilinmektedir. Eğer arabanızla gitmek istiyorsanız, yakıt masrafınızı paylaşacak arkadaşlar bulabilirsiniz. Yurt dışı tatil seçeneklerinde de trenle ulaşım fırsatları bulunmaktadır.

5-Ucuz Şehir ve Ülkeleri Ziyaret Etmek

Ucuz bir tatil için seçeceğiniz şehir ve ülkelerin, ucuz yerler olmalarını tercih edebilirsiniz. Ülkemizde genellikle tatil beldelerinde fiyatların, diğer yerlere göre şişirilmiş olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle tatil için bir yeri tercih ederken fiyatları hakkında da araştırma yapmayı tercih etmelisiniz. Yurt dışı seçeneklerde de aynı araştırmayı yaparak daha uygun fiyata güzel bir tatil yapabilirsiniz.

6-Turist Kartları Satın Almak

Yapacağımız tatilin biraz kültürel olmasını istiyorsak, şehrin önemli yerlerini, müzelerini ziyaret etmek isteriz. Ama bu yerler için belli bir giriş ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu ücretler de genellikle yüksek olmaktadır. Belki 1 saat geçirmeyeceğiniz bir müze için 100 lira ödemek istemeyiz. Özellikle yurtdışı tatillerinde turist kartlar işinize oldukça yaramaktadır. Bu kartlara sahip olmak için yerel turizm ofislerini ziyaret etmeniz yeterlidir. Normalde birkaç müze için ödemeniz gereken parayı bu karta vererek dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

7-Doğru Sezonu Tercih Etmek

Temmuz ve Ağustos ayları, tatil sezonunun en hareketli olduğu zamanlardır. Bu aylarda yapacağınız bir tatil için daha fazla para harcamanız gerekebilir. Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim ayları ise daha ucuz bir tatil için tercih edilebilecek aylardır. Sezon daha hareketlenmeden bu ayları tercih ederek tatilinizi ucuza getirebilirsiniz. Ayrıca tatil mekan ve beldeleri, bu aylarda daha sakin olacağı için gönlünüzce kafa dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda boş şezlong bulamama derdin de kurtulmuş olacaksınız.

8-Ultra Her Şey Dahil Seçenekler

Tatil için bir otel tercih ediyorsanız, mutlaka ultra her şey dahil seçeneklerden faydalanmak en mantıklısıdır. Başta bu seçenek daha pahalı görünür; ama diğer seçeneklerde yapacağınız ekstra ödemeler daha pahalıya patlayacaktır. Özellikle oda ve kahvaltıdan oluşan paketlerde, ultra her şey dahil paketlere göre daha fazla harcama yapmış olursunuz.

9-Yazlıkları Tercih Edin

Bir yazlığınız varsa oldukça şanslısınız; yoksa bir yakın veya tanıdığınızın yazlığını çok daha uygun bir fiyat kiralayabilirsiniz. Ayrıca çok yakın bir tanıdığınızın yazlığında kira ödemeden bile kalabilirsiniz. Tatil planınızı yaparken bu konuyu biraz araştırmanız oldukça işinize yarayacaktır. Bu şekilde konaklama ve yemek için ekstra ücretler ödeyeme gerek kalmadan, ev konforunda tatil geçirebilirsiniz.

10-Yakın Yerleri Tercih Etmek

Tatil için gideceğiniz yol büyüdükçe, masraflarınız da artacaktır. Yakın çevrenizdeki tatil mekanlarını tercih ederek, tatilinizi daha ucuza getirebilirsiniz. Tatilin bir kısmını yollarda geçirmemek için de en iyi yollardan birisi, yakın çevrenizdeki yerleri tercih etmektir.

Kaynak:paratic.com

Dünyanın En Pahalı 8 First Class Uçak Bileti
En Lüks 10 Tatil Bölgesi
kez okunmuş.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
MedyaSinerji